Baner czy siatka mesh ?

Reklama zewnętrzna daje wiele możliwości i jest ważnym elementem komunikacji wizualnej. Aktualnie mamy dużo powierzchni wielkoformatowych na których mamy możliwość umieszczenia swojej reklamy w dużym formacie. Jedną rzeczą jest rozmiar, a drugą materiał z którego reklama ma być wykonana.

Przy powierzchniach wielkoformatowych stosuje się dwa rodzaje materiałów, siatkę mesh oraz baner, obydwa materiały wykonane są z PCV, a każdy z nich ma swoje indywidualne właściwości.

Siatkę mesh stosuje się głownie na elewacjach budynków, tam , gdzie za materiałem znajdują się okna do których musi docierać światło dzienne. Siatka posiada mikro otwory, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza, światła oraz dźwięku. Jest lekka i odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, śnieg czy deszcz.

Natomiast baner częściej stosuje się w miejscach, gdzie elewacja może być całkowicie zakryta, daje to delikatnie wyższy kontrast grafiki, przez brak otworów w materiale. Często stosuje się go na wydruki na płotach, balustradach, tablicach tzw. “ramkach” Bardziej reaguje na wiatr, przy ekspozycjach w terenie niezabudowanym, należy zastosować gęste oczkowanie krawędzi.

 

Zostaw komentarz