Program lojalnościowy – WRX

Wielkie Rzeczy Coin to jeden z pierwszych tokenów (mówiąc ściślej: korpotokenów) w Polsce, które wyrastają spoza środowiska crypto. Do tej pory najpopularniejszym przypadkiem emisji tokena firmowego była emisji w ramach nowopowstałego startupu, skupiającego się na świecie kryptowalut. WRX łamie to status quo, wychodząc naprzeciw dość powszechnej potrzeby jaką jest druk wielkoformatowy.

Token WRX pełni rolę wewnętrznego systemu motywacyjnego łączącego cechy programu lojalnościowego i kryptowaluty. Dzięki temu, że za wartość oraz użyteczność tokenu odpowiada firma Wielkie Rzeczy, można być pewnym, że projekt nie wygaśnie jak wiele projektów opartych na tokenach, stworzonych pod wpływem chwili.

Ekosystemem wokół którego będzie istniał token WRX to przede wszystkim dwie strony www:

WielkieRzeczy.com

Czyli strona firmowa i jednocześnie sklep internetowy, w którym można będzie złożyć zamówienie w naszej drukarni. To dzięki sklepie internetowym zaprojektowanym pod kątem doświadczenia użytkownika (UX) oraz wrażeń wizualnych (UI) klient będzie mógł szybko i sprawnie przejść przez cały proces zakupowy nie tracąc czasu na zbędne kroki, cały czas czując kontrolę nad zamówieniem. Tuż przed krokiem płatności klient będzie mógł użyć tokenów WRX aby wybrać jeden z bonusów opracowanych przez firmę. W zależności od obowiązującej promocji będą to:

 • darmowa przesyłka,
 • pilne zlecenie,
 • usługi VIP,
 • zniżka na usługi,
 • darmowe gadżety,
 • i inne.

kryptodrukarnia.pl

Kryptodrukarnia.pl to zupełnie nowy serwis, który zostanie uruchomiony specjalnie dla branży crypto w Polsce. Dzięki kryptodrukarni klient będzie mógł zamówić tradycyjne usługi korzystając z ponad 400 różnych kryptowalut (obsługiwanych przez platformę www. coinpayments.net ). Podobnie jak w serwisie WielkieRzeczy.com – kryptodrukarnia będzie wspierała bonusy dostępne tylko przez płatność tokenem WRX.

Wizja

Wizja Wielkie Rzeczy to stworzenie najnowocześniejszej drukarni wielkoformatowej w Polsce. Chcemy, aby w każdym aspekcie naszej działalności użytkownik doświadczał powiewu świeżości, dlatego inwestujemy w technologię blockchain i własny token. Wierzymy, że token WRX stanie się synonimem wysokiej jakości usług, które nigdy nie zawodzą. Z czasem planujemy wprowadzać kolejne udogodnienia związane z tokenem, rozważamy rozwój m.in. w następujących płaszczyznach:

 • konkursy i akcje promocyjne,
 • portfele mobilne,
 • dołączenie do kolejnych giełd kryptowalut,
 • własna grupa ekspercka w sieciach społecznościowych,
 • program lojalnościowy dostosowany do naszych partnerów biznesowych.

Ekonomia

Ekonomia WRX zbudowana jest wokół serwisów WielkieRzeczy.com oraz Kryptodrukarnia.pl. Zainicjujemy projekt poprzez rozdanie poprzez rozdanie (giveaway) 50 tokenów dla pierwszych 100 osób. Po tej akcji promocyjnej tokeny będziemy wysyłać tylko klientom naszych serwisów według poniższego wzoru:

liczba WRX = cena netto zamówienia * 0,42 * 2%

Przykładowo, klient zamawia usługę o wartości 10.000 PLN netto, liczba otrzymanych WRX będzie wynosiła:

liczba WRX = 10.000 PLN * 0,42 * 2% = 84 WRX

W związku z tym, że token nie posiada żadnych miejsc zerowych po przecinku, ewentualne części dziesiętne zaokrąglamy, np. 8,4 = 8 WRX, 8,6 = 9 WRX

Technologia

Nasz token bazuje na platformie Ethereum, został opracowany o najpopularniejszy standard tokenów ERC20.

Ethereum

Ethereum jest platformą opartą o technologię blockchain służącą do zawierania inteligentnych kontraktów (z ang. smart contracts) oraz tworzenia aplikacji za pomocą zdecentralizowanej sieci peer-to-peer. Sieć ta złożona z tworzonych przez użytkowników węzłów nosi nazwę EVM (Ethereum Virtual Machine). Sieć Ethereum napędzana jest przez Ether – który jednocześnie jest główną kryptowalutą obowiązujacą w sieci Ethereum. W ramach ETH można jednak tworzyć własne tokeny, posiadające cechy kryptowalut.

ERC20

Standard ERC20 to najpopularniejszy standard języka Solidity, w którym tworzy się Smart Contracty dla platformy Ethereum. W skrócie oznacza to tyle, że tokeny takie jak WRX są szeroko obsługiwane przez takie narzędzia jak Metamask, Trust Wallet, MyEtherWallet czy ImToken.

Nasz token – WRX

Nasz token, oparty o standard ERC20 posiada następujące parametry:

 • nazwa: Wielkie Rzeczy Coin,
 • skrót: WRX,
 • całkowita liczba tokenów: 1000000,
 • liczba miejsc po przecinku: 0.

Rekomendowane narzędzia

Ekosystem tokenów WRX tworzą następujące narzędzia:

WielkieRzeczy.com i Kryptodrukarnia.pl

Głównym narzędziem wokół którego chcemy nakręcać ekonomię WRX coina są nasze serwisy, które z czasem będą poszerzały swoje funkcjonalności.

Metamask

Metamask to rozszerzenie do przeglądarek (Firefox i Google Chrome), które z jednej strony pozwala na przechowywanie swoich środków w ETH i tokenach ERC20 (czyli również WRX) a z drugiej strony służy jako narzędzie dostępu do innych serwisów (np. linksexchange.io).

MyEtherWallet

MyEtherWallet.com to najpopularniejszy portfel przeglądarkowy, który umożliwia m.in. przesyłanie etherów i tokenów między portfelami. Weryfikacja adresu może odbyć się m.in. poprzez: klucz publiczny, słowa, metamask, ledger itp.

IMToken

IMToken to jeden z popularniejszych portfeli mobilnych, który podobnie jak Metamask pozwala przechowywać zarówno Ethery jak i Tokeny. Dzięki dobrej integracji z mobilnymi notyfikacjami, jesteśmy na bieżąco informowani o przelewach wychodzących i przychodzących. IMToken jest dostępny pod platformę iOS i Android.

Trust Wallet

Aplikacja mobilna o funkcjonalnościach zbliżonych do IMToken (również dostępna pod systemy iOS i Android).